EnglishPolskiZALOGUJ SIĘ:

Hotel na sprzedaż

Nr oferty: 1619

Oferta bezpośrednia

dolnośląskie , Jawor, Małuszów,Hotel / Pensjonat

Dodano: 2020-08-29 Wielkość budynku(m2)4 100 m2
Cena budynku2 900 000 zł Wartość za m2707,32 zł/m2
Ilość pokoi15 Powierzchnia działki(m2)113 512 m2
Rok budowy1790 Ilość miejsc60
Sale konferencyjneTAK Ośrodek SPATAK
Blisko lasTAK Powyżej 45 miejscTAK
Wyrażam zgodę na kontakt agencji nieruchomościTAK Licznik odwiedzin5041
Województwodolnośląskie MiastoJawor
UlicaMałuszów

Opis

Oferujemy Państwu do sprzedaży Pałac w Małuszowie z początku XVII wieku zrealizowany w stylu barokowym na rzucie podkowy, zlokalizowany na południowo-wschodnim krańcu wsi. Powierzchnia całkowita pałacu to około 4100 m2, kubatura 20 966,64 m3. W skład nieruchomości wchodzi także park o powierzchni 11,3512 ha oraz zabudowania gospodarcze (stajnia dwukondygnacyjna w stylu barokowym o powierzchni około 600 m2). Drzewostan określany jest na 150 letni (około 450 drzew). Wiele gatunków. Ponadto w parku są dwa stawy. Park graniczy drogą wojewódzką do Jawora i bezpośrednio z parku można na tę drogę wyjechać.
Obejrzyj film z drona: https://www.youtube.com/watch?v=mogalw3ST4A&feature=emb_logo

Pałac położony jest w odległości około 600 metrów od drogi ekspresowej S3 i około 7 km od autostrady A4. Bardzo dobra lokalizacja pod kątem komercyjnym. Tylko 6km do Legnicy i autostrady A4 Wrocław-Zgorzelec, 50 km do Wrocławia ( zaledwie 1h jazdy samochodem)

Łyk historii
Z początku XVII wieku majątek Małuszów przechodzi w posiadanie rodziny Abschatz. Prawdopodobnie w tym czasie powstaje pierwotny prostokątny dwór. W następnym stuleciu Małuszów często zmienia właścicieli a dwór w wyniku rozbudowy uzyskuje charakter architektury pałacowej i formę podkowy. Pod koniec XVII wieku przechodzi w posiadanie księcia Ludwika z rodziny Richtenhofen, następnie księcia Ludwika Heskiego, który stworzył wokół pałacu ogród romantyczny. W XIX wieku dobudowano kamienny portyk od strony południowej, a w roku 1912 ryzalit zachodni.

Zakres wykonanych prac
W zamyśle obecnego właściciela pałacu jego przeznaczenie zaplanowano na prowadzenie działalności hotelowo- konferencyjnej (zgodnie z wydaną decyzją administracyjną). Wyremontowano całkowicie połać dachową kładąc nową dachówkę ceraminczą tak zwana karpiówkę. Wykonano nowe stropy, które solidnie spajają konstrukcje całego budynku.
Odzyskano nową powierzchnię na poddaszu, gdzie według projektu miały być łaźnie, sauna i przestrzeń odnowy biologicznej.
Położono instalację elektryczną zgodnie projektem jak i również instalację hydrauliczną. Odkopano dodatkowe pomieszczenia piwniczne pod budynkiem, które były prawdopodobnie zasypane jeszcze za czasów niemieckich właścicieli. Tam według projektu miały być kuchnia, magazyny i lodówki na żywność a wiec zaplecze gastronomiczne.
Zaawansowanie remontu właściciel określa na około 70% i jest to stan surowy otwarty, bez stolarki wewnętrznej i zewnętrznej, wykończenia ścian wewnętrznych, sztukaterii, posadzek i podłóg. Do odbudowy są też reprezentacyjne schody marmurowe w klatce schodowej. Tam znajduje się bardzo rzadki sufit wykonany w stylu kryształowym- odremontowany. Elementy są w środku.
Właściciel posiada gotowy projekt budowlany wraz ze wszelkimi uzgodnieniami z konserwatorem zabytków.

Przeznaczenie pałacu po odrestaurowaniu
Projektowany hotel pod względem wielkości ma zaliczać się do hoteli małych, ze względu na standard - podstawowy z elementami standardu reprezentacyjnego.
Z uwagi na dogodne położenie przy autostradzie A4 (7km) oraz drogi ekspresowej S3 (Szczecin - Jakuszyce) hotel może pełnić istotną rolę w obsłudze ruchu turystycznego oraz stanowić zaplecze konferencyjno-kongresowe.
W projektowanym hotelu wydzielono piony zapewniające kompleksową obsługę przebywających tam gości:
- pion pobytowy składa się z 14 apartamentów, jednego pokoju jednoosobowego oraz mieszkania służbowego o powierzchni sumarycznej 1452,56m2;
- pion gastronomiczno-żywieniowy: kuchnia obsługująca w ruchu ciągłym restaurację na 60 miejsc oraz kawiarnię na około 60 miejsc;
- pion wielofunkcyjny - sala z zapleczami i kuluarami spełniająca przy różnych rodzajach aranżacji wiele funkcji w zależności od potrzeb: funkcja kongresowa: (odczyty, prelekcje), szkoleniowa z możliwym podziałem na mniejsze sale, bankietowo-biesiadowa (z wydzieloną częścią do tańca i dla muzyków oraz zapleczem kuluarowym i administracyjnym);
- pion rekreacyjny z funkcjami odnowy biologicznej (sauna sucha, łaźnia parowa), siłownia z bogatym zestawem przyrządów gimnastycznych, solarium;
- pion administracyjny stanowi mieszkanie służbowe umieszczone na kondygnacji poddasza, pomieszczenia administracyjno-biurowe w prawym skrzydle pałacu, pomieszczenia magazynowo-socjalne na każdej kondygnacji, recepcja;
- wyposażenie w instalacje: wodno-kanalizacyjną, c.o, gazową, elektryczną, instalacji mechanicznej, RTV, telefoniczną z dostępem do Internetu, alarmową;

Krótko o architekturze pałacu
Pałac jest budynkiem dwukondygnacyjnym, za wyjątkiem skrzydeł posiadających trzecią kondygnację, częściowo podpiwniczonym. Dwukondygnacyjne partie pałacu przykrywają dachy wielospadowe o mansardowej części przyokapowej, załamane w części górnej. Nad ryzalitami skrzydeł dachy wielospadowe, załamane o niewielkim kącie nachylenia połaci.
Elewacja frontowa od południa złożona z trzynastoosiowej części centralnej i dwóch ścian kończących trójosiowe skrzydła. Symetrie podkreślają portyk. Tworzą go w pierwszym szeregu cztery kolumny o kapitelach zdobionych opaskami, w szeregu przyściennym kwadratowe filary ozdobione analogicznie. Spoczywający na nich taras tworzą belki architrawu, wysunięty gzyms oraz pełna balustrada z piaskowca z okrągłymi otworami (środkowe przęsło balustrady częściowo zniesione). W licu elewacji zasłonięty portykiem piaskowcowy portal zamknięty półkoliście z kluczem zdobionym reliefem roślinnym (portal oraz flankujące go prostokątne otwory okienne zamurowane). Elewację artykułują pilastry międzyokienne w wielkim porządku; pilastry podwójne odcinają po obu stronach trzy osie zewnętrzne. Otwory okienne prostokątne zamknięte prosto w profilowanych opaskach z uszkami, jedynie w skrajnych osiach parteru otwory w kształcie ustawionych poziomo elips z wysuniętymi gzymsami wieńczącymi. Na poziomie piętra w osi środkowej portfenetr z opaską i kartuszem w zworniku. Na zworniku oparto dwie ślimacznice utworzone z biegnących przez całą elewację wąskich wałków. Powyżej profilowany gzyms wieńczący, na którym w partii środkowej ślepa balustrada tralkowa podzielona czterema postumentami, na których (w chwili obecnej zdemontowane) znajdowały się figury kamienne). Balustradę kończą łukowate ścianki. W chwili obecnej profilowany gzyms wieńczący został przemurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku. W połaci dachu lukarny typu wole oko. Zakończenie obu skrzydeł artykułowane płaskimi pilastrami. Nadbudowaną trzecią kondygnację obiega wysunięty gzyms. Wejście do skrzydeł od strony wewnętrznego dziedzińca zdobią portale, których pilastry dźwigają wielopasmowe płaskie belkowanie.
Elewacja północna osiemnastoosiowa. korpus główny ośmioosiowy z dwuosiowym ryzalitem pozornym pośrodku; łączniki dwuosiowe, skrzydła trójosiowe. Ścianę artykułują pilastry w wielkim porządku. Otwory okienne parteru prostokątne, zamknięte prosto. Do analogicznego kształtu otworów okiennych pietra dołączono eliptyczne naświetla (otwierane) zakończone łukowatymi gzymsami. W ryzalicie półobły fronton, w tympanonie ośmioboczne okienko zdobione kartuszem, flankowany pilastrami zwieńczonymi ślimacznicą.

- zabezpieczenie przeciwpożarowe: hydrant przeciwpożarowy na każdej kondygnacji w ciągu komunikacyjnym, na zewnątrz dwa hydranty ziemne, czujniki dymu, wszystkie elementy drewniane zabezpieczone środkiem gwarantującym całkowitą niezapalność drewna, wyjścia ewakuacyjne, oznakowanie dróg ewakuacyjnych.

Kontakt

Krzysztof Czarnecki
Telefon kontaktowy: 693132030
Wyrażam zgodę na kontakt agencji nieruchomości
Imię i nazwisko
Twój e-mail
Telefon kontaktowy
Wyślij kopię do mnie:

Mapa dojazdu

OSTATNIO DODANE OGŁOSZENIA (ukryj / pokaż)

Technologia  
polecamy: noclegi zakopane | projekt i wykonanie agencja reklamowa Reklama Na Plus 2012