EnglishPolskiZALOGUJ SIĘ:

Sprzedam działkę rekreacyjną

Nr oferty: 1628

Oferta agencji nieruchomości

dolnośląskie , Duszniki-Zdrój, Zieleniec,Działka rekreacyjna

Dodano: 2021-04-11 Powierzchnia działki(m2)25 000 m2
Cena działki1 750 000 zł Wartość za m270,00 zł/m2
Blisko stok narciarskiTAK Blisko lasTAK
W górachTAK Wyrażam zgodę na kontakt agencji nieruchomościNIE
Licznik odwiedzin1529 Województwodolnośląskie
MiastoDuszniki-Zdrój UlicaZieleniec

Opis

Zieleniec - najwyżej położona wieś w Sudetach (będąca obecnie dzielnicą Dusznik-Zdroju);
najbardziej znany ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej w zimie (ponad 20 wyciągów i 6 kolei linowych) i rowerowy w lecie - liczne zawody narciarskie, snowboardowe, rowerowe, zloty motocyklowe, cykliczne festyny itp., szlaki turystyczne, biegówkowe i rowerowe po polskiej i czeskiej stronie, rewelacyjny klimat zbliżony do alpejskiego! unikalne torfowisko i wiele innych atrakcji (zobacz www.zieleniec.pl)

Do sprzedania działka 2,5 ha - 25000 m2
Położenie na początku Zieleńca, w okolicy pensjonatu "Orlik". Zaraz za "przystankiem Alaska" trzeba skręcić w lewo, minąć "Orlika" i omawiany teren rozciąga się po lewej w dół. W sumie ok. 300 m od głównej drogi biegnącej przez Zieleniec (DK389 "Autostrada Sudecka").
Swoim dłuższym bokiem działka przylega do drogi gminnej. Teren ma lekki skłon w kierunku północno-zachodnim. Górna część działki jest odkryta, dolna graniczy z lasem przez drogę gminną.
Z górnej części działki podziwiać można piękny widok za okalające Kotlinę Kłodzką Góry Stołowe, Złote i Masyw Śnieżnika, a patrząc w przeciwnym kierunku widać nową wieżę widokową na Orlicy.
W odległości ok. 450 m wyciągi - kompleks narciarski "Mieszko" i "Hotel Zieleniec", jeden z największych obiektów noclegowych w miejscowości (restauracja, kręgielnia), a zaraz po drugiej stronie szosy zaczynają się ratrakowane trasy biegowe i rowerowy podjazd zielonym szlakiem pod szczyt Orlicy, gdzie zaczyna się zieleniecki sigle track.
W tym samym miejscu przy szosie znajduje się również przystanek autobusowy.
Z nieruchomości można pójść (latem) bardzo ładną trasą przez łąki i las w kierunku rezerwatu "Torfowiska pod Zieleńcem".
Zaraz po drugiej stronie szosy naprzeciw "Alaski", w miejscu gdzie stoi "Kamień Rübartscha", rozpoczyna się szlak na Orlicę, najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich, na którym właśnie ukończona została budowa wieży widokowej.
W niedługim czasie planowane jest również przywrócenie ruchu turystycznego w słynnej niegdyś jaskini "Złota Sztolnia".

W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Duszniki-Zdrój z dnia 3.02.2014 r. działka leży na terenie usług turystyki [UT], hotele, pensjonaty, schroniska i inne obiekty noclegowe, oraz równorzędnie zabudowa mieszkaniowa lub mieszkaniowo-usługowa.

Cena 70 zł/m2 działki. Pełna własność gruntu, nie ma VAT.

Oferta na wyłączność. Kontakt Paweł Biedrawa, licencja zawodowa nr 7471, tel. 601 66 98 65

Więcej ofert na www.nieruchomosci-zieleniec.pl i www.biedrawa.com.pl

Przedstawiane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, są jedynie zaproszeniem do zapoznania się z nieruchomością i zachętą do jej obejrzenia. Dane w ofercie mają charakter informacyjny; niektóre informacje pochodzą od osób trzecich i mogą zawierać drobne nieścisłości z przyczyn niezależnych od oferującego pośrednika.

Kontakt

Paweł Biedrawa
Firma: biedrawa.com.pl locations
Telefon kontaktowy: 601 66 98 65
Numer licencji: 7471
Imię i nazwisko
Twój e-mail
Telefon kontaktowy
Wyślij kopię do mnie:

Mapa dojazdu

OSTATNIO DODANE OGŁOSZENIA (ukryj / pokaż)

Technologia  
polecamy: noclegi zakopane | projekt i wykonanie agencja reklamowa Reklama Na Plus 2012